Zarząd SCMI

Maksym Sliazin — dyrektor SCMI, jego inicjator i twórca. Przez wiele lat był liderem muzycznym w jednym z największych zborów baptystycznych we wschodniej Ukrainie. W 2014 roku po rozpoczęciu działań wojennych w Pierwomajsku, przyjechał wraz z rodziną do Polski. Obecnie prowadzi społeczność rosyjskojęzyczną przy I Zborze Baptystów w Gdańsku. Jest koordynatorem pracy wśród Ukraińców w Polsce przy Radzie Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. Studiuje we Lwowie w Ukraińskim Baptystycznym Seminarium Teologicznym. Prywatnie mąż Oksany i ojciec dwóch córek: Eugenii i Rusłany.

 

Społeczność  rosyjskojęzyczna przy Pierwszym Zborze KChB w Gdańsku: baptist-gdansk.ru

Nabożeństwa: niedziela, godz. 14.00

ul. Dąbrowskiego 11

Gdańsk

tel. 570253151

perevozhu@mail.ru

 


Anna Bilińska — zastępca dyrektora SCMI. Przez ponad dwadzieścia lat była nauczycielką matematyki. Gdy Bóg powołał ją do „ukraińskiej służby”, zrezygnowała ze swojej pracy,Anna Bilińska by zaangażować się w tworzenie i funkcjonowanie SCMI. Uzyskała kwalifikacje nauczyciela języka polskiego jako obcego, żeby uczyć misjonarzy SCMI.

Obecnie uczy też ukraińskie dzieci w szkole i prowadzi lekcje polskiego w kościele. Wspomaga również męża w służbie duszpasterskiej i razem studiują Poradnictwo i terapię małżeństw. Mąż — Sławomir jest pastorem w gdańskim zborze. Mają dwie córki: Dominikę i Julkę.

 

tel. 793030975

raduga.scm@gmail.com